Potkal Kitaplar

ZEKİ ALTIN, ÜÇ KİŞİLİK ÖLÜM MARŞI

Şiirleri başta Türk Dili olmak üzere Mahalle Mektebi, Yedi İklim, Bûtimar, Tahrir, Hayal Bilgisi gibi çeşitli edebiyat dergilerinde yayınlanan şair, Kurtarılmış Bölge üçlemesinin ilk kitabı olarak Üç Kişilik Ölüm Marşı kitabını okurların karşısına çıkarıyor. Kitapta yayınlanan şiirlerde kendine has üslup ve imgeleriyle kendi Kurtarılmış Bölgesinin sınırlarını şiirleriyle çiziyor şair. Üçlemenin ikinci kitabı Ormanda Bir Park ve üçlemenin son kitabı Havarileriyle dosya halinde olup basılmayı beklemektedir. Bu üçlemenin ilk iki kitabı şiir, son kitabı ise öykü kitabı olarak tasarlanmıştır.

OSMAN HASDEMİR, YÜKSÜZ GÖÇ ŞARKISI

Şiirleri Türk Dili, Temmuz, Butimar gibi çeşitli edebiyat dergilerinde yayımlanan şair, ilk kitabı olan Yüksüz Göç Şarkısı’nı okurlarının beğenisine sunuyor. Şiirlerinde kendine özgü üslup ve imgelerle kargaşayı bir düzende topluyor. Şairin ikinci kitabı dosya halinde olup okurlarıyla buluşmayı bekliyor.

ADAMKARGA, İSMİNİ HAK ETME DERDİNDEKİ ÖYKÜ

“Varlığı ile yokluğu farksız kabul edilen âdemin, kararsız kaldığı anda çıktığı yolculuktan arkasında bıraktığı iki çocuk bir olup babalarının tersi istikamette yola koyuldular ilk geyiklerini avladıklarında. Yanlarına annelerinin gözyaşları ile yoğrulmuş ekmekleri ve geyiğin kafasını da alıp günlerce yol aldılar.” Kitap, bir oturuşta okunabilecek birbirinden bağımsız yirmi öyküden oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir